• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
poradniki

Kupuj krzesła biurowe z mechanizmem synchronicznym.

Email Drukuj PDF

Zapytasz pewnie dlaczego? Krzesła biurowe z mechanizmem synchronicznym są przecież znacznie droższe. Rzeczywiście są nieco droższe, nieprawda, że znacznie, ale moim zdaniem warto. Krzesła biurowe z mechanizmem synchronicznym posiadają funkcje, które umożliwiają "zdrową" pracę w pozycji siedzącej przez wiele godzin. Wiedza o zaletach takich krzeseł biurowych oraz umiejętne wykorzystanie funkcji mechanizmu synchronicznego pozwala niwelować negatywne skutki pracy w pozycji siedzącej. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy stworzeni do długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Najbardziej szkodliwa jest statyczna pozycja siedząca - bez zmiany pozycji. Powoduje statyczne obciążenia kręgosłupa, mięśni grzbietu, mięśni stabilizujących kręgosłup, mięśni ramion i rąk oraz mięśni karku utrzymujących pionowo głowę. Dodatkowym obciążeniom ulega również dolny odcinek kręgosłupa a długotrwały brak ruchu powoduje zaburzenia krążenia. Długotrwała praca w pozycji siedzącej może doprowadzić do zwyrodnienia stawów, zapalenia pochewek ścięgnistych, bólów mięśni i kręgosłupa. Można temu zapobiegać stosując odpowiednie krzesła biurowe i umiejętnie wykorzystując funkcje mechanizmów synchronicznych.

Poprawiony: niedziela, 08 września 2013 17:21 Więcej…
 

Krzesła biurowe OFFICER.NET

Email Drukuj PDF

krzesło biurowe OFFICER.NET

Gorąco polecam krzesła biurowe OFFICER.NET. Są to doskonałe krzesła biurowe z mechanizmem synchronicznym Epron Syncron. Krzesła posiadają szerokie komfortowe, doskonale wyprofilowane oparcie z siatki, z podparciem lędźwi.  Oparcie dostępne jest w różnych kolorach. Siedzisko krzesła jest tapicerowane, wygodne i obszerne. Te trzy elementy: mechanizm synchroniczny, doskonale wyprofilowane oparcie z podparciem lędźwi oraz wygodne, obszerne siedzisko sprawiają, że już po kilku chwilach testowania krzesła biurowe OFFICER.NET są wśród naszych faworytów. Mechanizm synchroniczny Epron Syncron udostępnia następującą funkcjonalność:

  • Synchroniczne odchylanie się oparcia i siedziska w stosunku 2:1 (oparcie odchyla się 2 razy więcej niż siedzisko co niweluje ucisk na tętnice udowe oraz zwiększa komfort siedzenia podczas długiej pracy w pozycji siedzącej).
  • Krzesła biurowe OFFICER.NET zapewniają możliwość swobodnego kołysania się.
  • Krzesła posiadają regulacja siły oporu oparcia. Funkcja ta umożliwia wyregulowanie krzesła - dostosowanie siły oporu oparcia do wagi użytkownika. Krzesła biurowe posiadające tą funkcję umożliwiają pracę w trybie "swobodnego kołysania". Tryb "swobodnego kołysania" pozwala na częstą
Poprawiony: niedziela, 18 sierpnia 2013 21:23 Więcej…
 

Wybieramy krzesła biurowe.

W ofertach firm specjalizujących się w sprzedaży krzeseł biurowych znajdziemy zazwyczaj kilkadziesiąt różnych modeli. Stajemy przed problemem, które krzesła biurowe wybrać, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze krzeseł. Jeśli jedynym kryterium jest cena to zadanie jest proste. Wybieramy najtańsze krzesła i sprawa załatwiona. Tylko czy takie krzesła biurowe mogą używać faceci o wzroście 190cm i wadze 120kg? Czy takie krzesła nadają się do 8 godzinnej pracy siedzącej? Poniżej podamy kilka wskazówek, które naszym zdaniem są istotnym kryterium wyboru odpowiedniego krzesła biurowego. Oto nasze wskazówki:

1) Dopasuj krzesła biurowe do wzrostu, wagi oraz budowy ciała użytkowników. Zwracaj uwagę na wymiary krzesła. Wymiary siedziska, odległość pomiędzy podłokietnikami, wysokość oparcia. Krzesła biurowe oraz fotele biurowe powinny być dopasowane do wzrostu, wagi oraz sylwetki użytkowników. Osoby wysokie o masywnej sylwetce powinny wybierać krzesła z obszernym siedziskiem i wysokim oparciem. Krzesła biurowe z niskim oparciem, małym i wąskim siedziskiem są wskazane dla szczupłych i niższych osób.

Więcej…
 

Krzesła biurowe - prawidłowa pozycja.

Statystyki pokazują, że z każdym rokiem spędzamy coraz więcej czasu w pozycji siedzącej w pracy i w domu. Lekarze odnotowują rosnącą liczbę pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa spowodowanymi przeciążeniami długotrwałą pracą w pozycji siedzącej. Wybierając odpowiednie krzesła biurowe oraz dbając o prawidłową pozycję na krześle biurowym możemy zminimalizować negatywne skutki długotrwałego siedzenia. Oto kilka wskazówek:

  1. Pamiętaj aby plecy - zwłaszcza w części lędźwiowej - dokładnie przylegały do oparcia, przesuń się maksymalnie do tyłu, nie obsuwaj się, nie siedź niechlujnie. Osuwanie się na krześle świadczy o potrzebie zmiany pozycji. Dlatego właśnie krzesła biurowe są wyposażane w mechanizmy synchroniczne umożliwiające umożliwiające częstą zmianę pozycji przy jednoczesnym przyleganiu oparcia do pleców na całej powierzchni i wspieraniu pleców. Wykorzystuj funkcję "swobodnego kołysania", którą posiadają wszystkie krzesła biurowe z mechanizmem synchronicznym. Niweluje to obciążenia statyczne mięśni i kręgosłupa.
  2. Oparcie krzesła biurowego powinno wspierać plecy przynajmniej do wysokości łopatek. Na wysokości lędźwi powinno być tak wyprofilowane, aby zapewniać wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa. Jeśli krzesła biurowe posiadają regulacje wysokości oparcia można wówczas idealnie dopasować oparcie krzesła do wzrostu użytkownika.
Więcej…
 

ciekawe strony

Polecamy

Więcej…